Де козак, там і слава

25 жовтня у МПК ім. Леоніда Бикова пройшов фестиваль шкільних команд «Де козак, там і слава». Його учасниками стали молодші учні загальноосвітніх шкіл №1, Краматорського НВК ЗОШ №6, №23, №28, №31 та Краматорського НВК ЗОШ №32.
Перший етап фестивалю пройшов у формі квест – змагання. Команди відвідали п’ять станцій, на яких ознайомилися з козацькою історією, побутом, оберегами та атрибутами. На станції «Волонтерська», яку очолили волонтери громадської організації Краматорські Бджілки, діти плели маскувальний костюм для снайпера. Команда професіоналів та великих знавців свого діла зі Станції юних техніків познайомила учасників фестивалю з українськими оберегами. Після змістовної розповіді дітям запропонували виготовити один оберег самостійно. Ребуси, кросворди та багато інших цікавих завдань запропонували командам співробітники бібліотеки ім. Чехова, які очолили станцію «Бібліотечна». До вподоби дітям прийшлася і станція Українського реєстрового козацтва на чолі з головним отаманом Донецької області – Сергієм Міхальковим. Діти залюбки роздивлялися різноманітні козацькі атрибути, почули цікаві факти про справжню козацьку булаву і шаблю. Також, мали змогу помірятися силою на руках. Спритність, завзятість та швидкість продемонстрували юні козачата на станції розваг у естафеті стрибки в мішках.
У другій частині фестивалю кожна команда на сцені палацу показала творчий номер з віршами, козацькими піснями та хореографічними постановами. Завершився фестиваль яскравим виступом представників Краматорського полку та групи Донецької обласної спортивної школи під керівництвом Олега Вотчина. Всі учасники фестивалю були нагороджені дипломами та щирими оплесками присутніх глядачів.