«ВИШНЕВЕ НАМИСТО» — НАРОДНИЙ ВОКАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ

Жіночий вокальний ансамбль «Вишневе Намисто» був створений в 2002 році при Управлінні освіти м. Краматорська на базі ЗОШ №25.
До складу ансамблю увійшли жінки з вчительського складу, які безмежно закохані в пісню. Організовано колектив компетентним високопрофесійним хормейстером, учителем музичного мистецтва Ларисою Анатоліївною Балакирською.
Одним з найважливіших напрямків роботи ансамблю — це збереження і розвиток українських традицій і обрядів, популяризація народних пісень і сучасної естради. Але головне — це систематична робота з удосконалення вокально-хорових навичок. Л.А. Балакирська ретельно працює з ансамблем над правильністю співочого дихання, формуванням звуку, чистотою інтонації, розширенням діапазону, дикцією і артикуляцією.
Різножанровий репертуар вокальних творів виконується колективом з музичним супроводом і a cappella. Це пісні українською, російською, англійською та циганською мовами.
Завдяки широкому діапазону репертуару, колектив успішно виступає на концертах різних за тематикою і жанровим напрямком. «Вишневе Намисто» бере участь і стає призером обласних та міських конкурсів і фестивалів. Проникливий спів ансамблю знайшов живий відгук в серцях багатьох слухачів.
У червні 2013 року вокальний ансамбль «Вишневе Намисто» отримав звання «народний аматорський колектив». Разом з цим прийшло ще більше бажання творчості, бажання радувати слухачів своїм мистецтвом, розширюючи майданчики концертних виступів.
З вересня 2014 року ансамбль «Вишневе Намисто» перейшов працювати в МПК ім. Леоніда Бикова, і відразу зарекомендував себе ініціативним колективом. Провів вечір зустрічі з вокальними ансамблями міста. Організував обрядове свято з щедрівками та колядками, демонструючи виконавський колорит української пісні, любов і повагу до національних традицій.
У 2017 році вокальний ансамбль відзначив своє 15-річчя. Колектив підійшов до ювілейної дати з хорошим багажем співочих навичок і досягнень. Але головне — любов і шанування глядачів.
Л.А. Балакирська піклується і про поповнення колективу новими учасниками, залучаючи до пісенного мистецтва дітей та молодь. Ансамбль має підготовчу групу, де керівник проводить цікаву творчу роботу, використовуючи високий професіоналізм, художній смак, якісний підхід до репертуару.
Л.А. Балакирська зарекомендувала себе як хороший організатор та педагог, людина — ерудована, музично обдарована, закохана в свою справу, має гарний музичний смак. Уся різноманітна діяльність керівника зосереджена навколо однієї мети — роботи над твором, в якій виділяються усі три етапи : самостійне вивчення, репетиційна робота з колективом, концертне виконання. Вона дуже педантично відноситься до особливостей музичних аранжувань і динаміки, пов’язаними з деякою самостійністю вокальних партій, показом різноманітних нюансів. При роботі з ансамблем керівник добивається нерозривного злиття звуку і слова, почуття гармонії і контрапункту, гнучкого нюансування, майстрового володіння співецьким диханням.
Репертуар ансамблю щорічно оновлюється на 75%, але частина репертуару залишається незмінною декілька років. Це ті твори, які складають, так би мовити, «золотий фонд» ансамблю.
Лариса Анатоліївна постійно підвищує свій професійний рівень, займається самоосвітою та саморозвитком. Охоче бере участь у проведенні конкурсів, свят, вечорів. Особистим прикладом утверджує повагу до принципів загальнолюдської моралі, культурно-національних, духовних, історичних цінностей України.
Нагороджувалась почесними грамотами міського Управління освіти, дипломами та пам’ятними подарунками, отримала подяки від Краматорської міської ради та міського голови.
Вимоглива до себе, своїх учасників колективу, користується заслуженою повагою серед колег.
Слухаючи пісні вокального ансамблю «Вишневе Намисто», на душі стає по-весняному легко і радісно. У цих піснях — цвітіння вишні, яскраві світанки і оксамитові заходи, ліричний розлив голосів над тихим і задумливим українським степом. Ця образність і є основа таланту учасниць вокального ансамблю «Вишневе Намисто».

Поділитися з друзями
 • 5
 •  
 •  
 • 43
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  48
  Поделились