«ЕКСПРЕС» — ЗРАЗКОВИЙ АНСАМБЛЬ ЕСТРАДНО-СПОРТИВНОГО ТАНЦЮ

Танцювальний колектив «Експрес» був заснований на базі ПК ім. Леніна ВАТ СКМЗ у 1995 році, де і працював до 1997 року. У травні 1997 року колектив здобув звання «Зразковий».
У цьому ж році ПК ім. Леніна було закрито, колектив «Експрес» перейшов до міського сімейного центру «Старе місто» відділу із справ сім’ї та молоді Краматорської міської ради, де і працював до грудня 2007 року.
Сімейний центр «Старе місто» за рішенням міської ради закривається у січні 2008р. Танцювальний колектив «Експрес» повертається у знову відроджений МПК ім. Леніна (нині МПК ім. Леоніда Бикова). На протязі всього терміну існування танцювальний колектив успішно підтверджував звання «зразковий аматорський колектив». Останній раз – у 2014 році. У 2015 році колектив естрадно-спортивного танцю великою концертною програмою відзначив своє 20-річчя.
На сьогодні у колективі займаються близько 70 дітей віком від 6 до 19 років, яких об’єднує любов до хореографічного мистецтва. Основна складова хореографічної творчості колективу «Експрес» — це естрадно-спортивний танець. Заняття танцем допомагають дітям виробити прекрасну поставу, манеру триматися, виконувати складні танцювальні композиції, а за допомогою комплексу ритмічної гімнастики розкривають і розвивають оздоровчі можливості дитячого організму.
Програма, по якій займаються вихованці танцювального колективу, знайомить з основами танцювального мистецтва, розвиває творчу обдарованість дітей, надає допомогу в пошуку шляхів самовираження засобами хореографічного мистецтва. Багато випускників зразкового танцювального колективу «Експрес» потім навчаються в учбових закладах України на факультетах хореографії.
Колектив «Експрес» — активний учасник і справжня прикраса різних заходів міста, області. В діючому репертуарі колективу — біля 40 танцювальних композицій. Щороку танцюристи беруть участь у більш 50-ти концертах. Проводять самостійно і свої концерти. Стало доброю традицією весною вітати с Жіночим днем мам та бабусь, щорік в кінці травня проводити концерт для своїх випускників, взимку проводити новорічні концерти для жителів мікрорайону. В кінці навчального року колектив завжди організовує свій звітний концерт. Також у колективі проводяться відкриті заняття з хореографії, які з задоволенням відвідують батьки учасників колективу та хореографи і керівники танцювальних колективів міста.
Танцювальний колектив «Експрес» виступав не тільки на концертах, але й брав участь у багатьох престижних конкурсах, фестивалях. Ставав переможцем у тій чи іншій віковій категорії або номінації і володарем призових місць і винагород. Неодноразово одержував найвищу нагороду танцювальних форумів – Гран-прі.
Учасники колективу, для яких танці стали улюбленим заняттям, не зупиняються на досягнутому, постійно підвищують свою майстерність і радують своїх глядачів новими яскравими танцями, танцювальними композиціями і навіть виставами. Мають свою публіку, своїх прихильників, які постійно відвідують концерти колективу.
Зразковий колектив естрадно-спортивного танцю «Експрес» — це згуртований колектив керівника, дітей і батьків. Концертні виступи, розважальні заходи, творчі зустрічі та поїздки — все це і на далі створює сприятливу атмосферу для творчої, успішної діяльності дитячого колективу.
Своїми досягненнями учасники зобов’язані талановитому педагогу — Наталії Геннадіївні Гончаровій, яка понад 20 років керує колективом. Основною метою і завданням керівник вважає не тільки розвиток творчих здібностей у дітей, а й виховання у дітей почуття колективізму, дружби і взаєморозуміння.
Н. Г. Гончарова постійно підвищує свій культурний і художній рівень. Більш того, керівник постійно проявляє творчу ініціативу і шукає нові, досконаліші, більш ефективні форми роботи з учасниками. Керівник невпинно поповнює і вдосконалює свої знання в області хореографії, музичної грамоти, знайомиться з новинками танцювального мистецтва.
Підвищуючи свою майстерність, Гончарова Н.Г. постійно відвідує відкриті уроки та майстер-класи провідних спеціалістів, викладачів сучасного танцю. За підсумками навчання попередніх років Н.Г. Гончарова отримала посвідчення та статус судді, що дозволяє бути членом журі на різноманітних конкурсах з хореографії.
В 2014 році отримала сертифікат від фіналістки телевізійного шоу «Танцюють всі» Ганни Тесли, про проходження майстер-класу з контемпорарі для досвідчених танцюристів.
У цьому ж році Гончарова одержала сертифікат від Всесвітньої Унії культури і мистецтв про проходження майстер-класу за темами: контемпорарі, основи дитячої гімнастики і акробатики.
У 2017 році Гончарова Н.Г. брала участь в обласному майстер-класі для керівників колективів народного танцю за темою «Історія української хореографії як джерело натхнення, творчого переосмислення, репертуарного збагачення», який відбувся в Центрі культури і довкілля м. Слов’янськ.
Також протягом багатьох років Гончарова співпрацює та обмінюється професійним досвідом з танцювальним колективом «Карамель» м. Дружківка, та танцювальним колективом «Непоседы» м. Бахмут.
У 2015 році Гончарова Н.Г. була нагороджена Почесною Грамотою міського голови за сумлінну працю, високий професіоналізм, творчий підхід до підготовки культурно-масових заходів, вагомий внесок у розвиток сфери культури м. Краматорська, патріотичне виховання молоді та з нагоди ювілею – 20 річчя зразкового колективу естрадно-спортивного танцю «Експрес».
У 2016 році Гончарова Наталя отримала Подяку на Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Світ у твоїх долонях» за плідну, самовіддану працю, вагомий внесок в розвиток культури суспільства, естетичне виховання молоді та активну участь у фестивалі.
У листопаді 2016 року Гончарова одержала Подяку від адміністрації та організаторів VII Міжнародного дитячого танцювально-вокального фестивалю-конкурсу «Brilliant Запрошує» за вагомий внесок у розвиток дитячої творчості та підтримку обдарованої молоді України.

Поділитися з друзями
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Поделились