DK_Lenina_nashi_dni

МПК ім. Леоніда Бикова, наші дні

В жовтні  2015 р. рішенням Краматорської міської ради Палацу привласнено им`я талановитого земляка, Народного артиста України, актора и режисера Леоніда Бикова.

Щоб зрозуміти, що означає Палац культури ім. Леоніда Бикова для Краматорська, треба бути краматорчаніном. Неповторним барвистим  візерунком увійшла історія цього закладу культури у живе полотно історії міста, у долі тисячів його мешканців.

За своє життя Палац фактично пережив три нарождення. Його було відкрито 6 листопада 1930 року як клуб ім. Леніна Старокраматорського машинобудівного заводу. Велична будівля, яка була зведена  за проектом ведучих архитекторів того часу, до сих пір приголомшує уяву. Будівля вмістила глядацьку залу на 790 місць, просторе фойє для танців, спортивну залу, бібліотеку, десятки кімнат для студійних занять.
Загальна площа Палацу 4845 квадратних метрів.

DK_Lehina_30_e_gody

30-ті роки

Після фашистської окупації 1941-1943 рр. красень-Палац був майже  повністю зруйнований. Відновити його вдалося тільки у 1946 році. Це було друге народження Палацу.
З перших днів роботи МК ім. Леніна став центром тяжіння для творчих сил міста і найпопулярнішим місцем відпочинку городян. Палац дав путівку на велику сцену відомим майстрам театру, кіно і естради Леоніду Бикову, Майї Булгаковій, Леоніду Пархоменко.

Тут сформувався і яскраво виявився талант режисерів Михайла Силаєва, Івана Кандиби, Миколи Терещенко, Володимира і Валентини Пастернак, керівників Заслуженої хорової капели Заслуженого діяча мистецтв Ігоря Руденко и Василя Близнюка, хореографів Івана Микиртумова, Іннокентія Калмикова, Катерини Горелової, Василя Полежаєва, керівників музичних колективів Олексія Казанцева, Володимира Усенко, Валентина Асєєва, Леонарда Михайленко.

DK_Lenina_do_vojny_2

До війни

В історію культури Краматорська навіки увійшли імена сотен прекрасних солистів, актерів, танцюристів, музикантів і поетів Палаца. Це Марія Базарова, Анатолій Гіль, Іван Косик, Олександра Кайдаш, Любов Рабичева, Вадім Чебанов, Анатолій Горденко, Елеонора Пушніна, Микола Потаєнко, Євген Яскевич, Луїза и Євген Мучник, Людмила Гапич, Олег Железняк, Вадім Лесняк, Юрій Клещов, Леонід Горовой і багато інших. Їх неперевершена майстерність і відданість мистецтву відмічені вищими винагородами смотрів, конкурсів, фестивалів різного рівня. Ряду творчих колективів Палацу привласнено звання  «заслужений», «народний», «зразковий».
DL_Lenina_66_god

1966 рік

У багатій на ім`я та події біографії Палацу  сотні масових заходів: міські, професіональні і
загальнодержавні свята, обряди присвячення в робітники, реєстрації шлюбу і народження, конкурси і фестивалі, вечори для дітей, молоді і ветеранів.

Перебудова і економічний кризис 90-х років стали ще одним випробуванням для унікального комплексу культури. Більш п`яти років МПК ім. Леніна простояв під замком.

Його «третє життя» почалося у 2001 році, коли за ініціативою міського голови Віктора Кривошеєва, сесія міськради прийняла рішення передати Палац у міську комунальну власність. Це історічне рішення дозволило зберегти найстарішу установу культури міста і надати новий імпульс її розвитку.

DK_Lenina_nashe_vremja

Наш час

Щорік у Палаці проводиться понад 200 масових заходів для всіх категорій населення. Це фестивалі, конкурси, турніри, мітинги, спектаклі, виставки, концерти, тематичні і пізнавально-розважальні программи...

Середня відвідуваність заходів Палацу більш ніж 45 тисяч глядачів на рік.

Вся культурно-дозвіллєва діяльність установи здійснюється за допомогою 8-ми колективів художньої самодіяльності, (3 - вокальних, 4 - хореографічних и 1 - театрального), а також 10-ти клубів за інтересами різної спрямованості.

Міський Палац культури ім. Леоніда Бикова є повністю доступним для відвідування людей з обмеженими фізичними здібностями.
Прикраса і гордість Краматорська, Палац жив, живе и буде жити!

DK_Lenina_Do_vojny_1
До війни